KADRA INSTRUKTORSKA

TOMASZ KRAŚNICKI

Tomasz Kraśnicki Rebel Fencing Szkoła Szermierki klasycznej trenerAbsolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na Wydziale Fizyki i Astronomii oraz Wydziału Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śl. we Wrocławiu. Doktor Nauk Medycznych i magister fizyki medycznej.

Na pierwsze treningi szermierki klasycznej zaczął uczęszczać w 2007 roku, szybko awansując do kadry instruktorskiej w Szkole Fechtunku Aramis. W 2008 roku ukończył kurs instruktora szermierki na Katowickim AWF u prof. Zbigniewa Czajkowskiego i dra Michała Morysa, uzyskując uprawnienia instruktora szermierki w 3 broniach sportowych. Uczestnik warsztatów, szkoleń i seminariów u dr M. Morysa, Mike Westgate’a, M Jeziorskiego, prof. Zbigniewa Czajkowskiego i wielu innych. Od 2008 prowadzi treningi grupy dziecięcej i dorosłej, seminaria i warsztaty integracyjne w Gdyni, Piotrkowie Trybunalskim, w Spale, we Wrocławiu, etc. W 2009 roku prowadzi warsztaty dla juniorów i zajęcia z szermierki sportowej w Irlandii Północnej.

W 2014 roku zakłada wraz z Aleksandrą Kraśnicką Rebel Fencing Szkołę Szermierki Klasycznej. Obecnie prowadzi regularne zajęcia z fechtunku, z umiejętności władania szpadą dworską, szablą pojedynkową i rapiera z lewakiem oraz bartitsu. Dodatkowo organizuje zgrupowania, warsztaty, obozy i seminaria. W latach 2009 – 2019 – wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w Szermierce Klasycznej oraz turniejów Dawnych Europejskich Sztuk Walki (HEMA) w Polsce.

Prywatnie miłośnik fizyki, fantastyki, komiksu i terrarystyki. Zajmuje się też rysunkiem i grafiką komputerową.

Jego ulubioną bronią/zestawem broni jest nieodmiennie rapier z lewakiem. Na drugim miejscu ex aequo szpada dworska i szabla.

Photo by Strop