REBEL FENCING

“I rebel; therefore I exist.”

Albert Camus

Dlaczego Rebel?

Rebel (z ang. buntownik) – oznacza kogoś, kto się sprzeciwia, buntuje. Naszą misją nie jest bunt wobec wartości, ale ich braku, zwłaszcza w dzisiejszych czasach – buntujemy się wobec braku celu w życiu, miałkości, konformizmowi i płynięcia „z prądem”. Wybraliśmy szermierkę, ponieważ ciągle dążymy do doskonałości, do bycia najlepszym – chyba nie ma drugiej takiej aktywności jak szermierka, w której ów postawa wobec życia jest aż tak pożądana.

Buntujemy się też wobec zalewania nas obcymi, wschodnimi sztukami walki, ponieważ w ciągu ostatniego wieku zapomnieliśmy o naszym dziedzictwie władania europejską bronią białą. Wracamy do tradycyjnych wartości naszych przodków, do czasów, kiedy elity potrafiły posługiwać się bronią białą równie dobrze jak piórem. Stanowiło to o ich wyjątkowości.

Naszą misją jest nauczanie oraz propagowanie elitarnych sztuk walki europejską bronią białą. Zajmujemy się szermierką klasyczną szpadą dworską, rapierem z lewakiem i szablą pojedynkową. Dodatkowo prowadzimy zajęcia z bartitsu (sztuką walki rodem z Londynu, z czasów Sherlocka Holmes’a) oraz szermierką pokazową – teatralną.

Prowadzimy warsztaty integracyjne, seminaria i obozy. Organizujemy wewnętrzne zawodu oraz bierzemy udział w zawodach ogólnopolskich. Nasi uczestnicy zajmują czołowe miejsca na podium w Mistrzostwach Polski w Szermierce Klasycznej. Nasza kadra ciągle się doskonali i szkoli by zapewnić coraz wyższy poziom zajęć.

Do uczestników zajęć staramy się podchodzić indywidualnie, bacznie obserwując osiągnięcia podopiecznych, korygować błędy i rozwijać umiejętności i zamiłowanie do władania bronią białą, jak i historii europejskich sztuk walk. Wprowadziliśmy innowacyjną metodologię sportową prowadzenia treningu i ćwiczeń, którą zaadaptowaliśmy do historycznej broni, dzięki czemu nasze treningi są bezpieczne – naszym nadrzędnym celem jest bezpieczeństwo oraz radość z osiąganych postępów naszych uczniów.

s