Kadra Instruktorska

Imię i nazwisko: Tomasz Kraśnicki

Ranga: Trener i założyciel

Data urodzenia: 29 września 1985

Wykształcenie: dr n. med i mgr fizyki o specjalności medycznej na Uniwersytecie Wrocławskim

Ulubiona broń: szpada, rapier z lewakiem 

Opis: Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na Wydziale Fizyki i Astronomii oraz Wydziału Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śl. we Wrocławiu. Doktor Nauk Medycznych i magister fizyki medycznej.

Na pierwsze treningi szermierki klasycznej zaczął uczęszczać w 2007 roku, szybko awansując do kadry instruktorskiej w Szkole Fechtunku Aramis. W 2008 roku ukończył kurs instruktora szermierki na Katowickim AWF u prof. Zbigniewa Czajkowskiego i dra Michała Morysa, uzyskując uprawnienia instruktora szermierki w 3 broniach sportowych. Uczestnik warsztatów, szkoleń i seminariów u dr M. Morysa, Mike Westgate’a, M Jeziorskiego, prof. Zbigniewa Czajkowskiego i wielu innych. Od 2008 prowadzi treningi grupy dziecięcej i dorosłej, seminaria i warsztaty integracyjne w Gdyni, Piotrkowie Trybunalskim, w Spale, we Wrocławiu, etc. W 2009 roku prowadzi warsztaty dla juniorów i zajęcia z szermierki sportowej w Irlandii Północnej.

W 2014 roku zakłada wraz z Aleksandrą Kraśnicką Rebel Fencing Szkołę Szermierki Klasycznej. Obecnie prowadzi regularne zajęcia z fechtunku, z umiejętności władania szpadą dworską, szablą pojedynkową i rapiera z lewakiem. Dodatkowo organizuje zgrupowania, warsztaty, obozy i seminaria. Od 2009 wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w Szermierce Klasycznej oraz turniejów Dawnych Europejskich Sztuk Walki (HEMA) w Polsce, w tym złoty medalista Mistrzostw Polski DESW w 2018 w kategorii rapier z lewakiem.

Prywatnie miłośnik fizyki, fantastyki, komiksu i RPG. Zajmuje się też rysunkiem i grafiką komputerową.

Photo by Strop


Imię i Nazwisko: Aleksandra Kraśnicka

Ranga: Trener i założyciel 

Data urodzenia: 13 sierpnia 1991 

Wykształcenie: licencjat z kosmetologii, studia fizjoterapii Wyższa Szkoła Fizjoterapii we Wrocławiu 

Ulubiona broń: szpada dworska

Opis: Pierwsze spotkanie z szermierką miała w wieku kilkunastu lat, kiedy przytargała do domu nie wiadomo skąd wielki, zardzewiały miecz. Szermierkę klasyczną poznała na zajęciach samoobrony i sztuk walki w Szkole Fechtunku Aramis w 2013 roku oraz podjęła się prywatnej nauki fechtunku. Niespełna rok później wraz z Tomaszem stworzyła Rebel Fencing. Obecnie prowadzi zajęcia dla początkujących i dzieci oraz grup średniozaawansowanych w szabli ciężkiej, sportowej oraz szpadzie i rapierze z lewakiem. Sędziuje ligi wewnętrzne oraz zawody i mistrzostwa DESW w Polsce. Organizuje obozy szermiercze, pokazy i warsztaty fechtunku. Od 2015 roku uczestniczy w DESW (HEMA) jako sędzia główny i boczny walk turniejowych. Sędziowała m.in. zawody Go-Now, Black Horns Cup, Durschlag czy Mistrzostwa Polski DESW. Na pierwszym w Polsce kursie organizowanym przez stowarzyszenie FEDER w 2018 roku otrzymała tytuł licencjonowanego sędziego DESW. Szczególnie umiłowała sobie szpadę, której uczy i sędziuje z największą radością.

Poza szermierką prowadzi własny salon urody Glamarye (dokładnie tak – ten od wiedźmina), prywatnie zapalona graczka RPG, amatorka kotów, książek i dobrej kuchni. Trenowała Aikido i jeździ konno.

Obecnie kuruje poważną kontuzję kolana i już niebawem będzie ją można spotkać częściej na sali.


Imię i Nazwisko: Konrad Suchecki

Ranga: Instruktor 

Data urodzenia: 2 sierpnia 1993 

Wykształcenie: Inżynier Budownictwa 

Ulubiona broń: Rapier z lewakiem

Opis: Zanim powrócił na drogę szermierki klasycznej zajmował się rzemiosłem wiedźmińskim – szkolił adeptów jako Mistrz Wiedźmiński cechu Kota. Kiedy nie zajmuje się szermierką pracuje w IT, uczy języka angielskiego, kręci klipy z Szymonem oraz pali fajkę pod drzewem. Złoty medalista w zawodach Valkyrie Cup 2 w kategorii La Verdadera Destreza. Przetłumaczył na język polski i wydał traktat rapierowy „La Scherma” F. Alfierego.


Imię i Nazwisko: Magdalena Jurczyk

Ranga: Młodszy Instruktor 

Data urodzenia: 30 września 2001

Wykształcenie: Średnie (student) 

Ulubiona broń: Rapier z lewakiem

Opis: Absolwentka klasy o profilu architektonicznym III Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu, studiowała Architekturę na Politechnice Wrocławskiej. Obecnie studiuje Media Kreatywne, specjalizacja Animacja 3D i Efekty Specjalne do Filmu i Gier w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu – w skrócie – będzie robić szermiercze gry. W młodości przez 7 lat należała do drużyny softballowej. Na pierwszy trening w Rebelu przyszła pod koniec września 2017. Wielokrotna złota medalistka w kategorii kobiecej na rapier z lewakiem, srebrna medalistka kategorii Open (tak – pokonała wszystkich mężczyzn po drodze). Wcześniej (w 2019) walczyła w finałach go-now w kategorii miecz długi, gdzie uplasowała się na 4 pozycji w kraju. Czasem umie w cosplay, gdzie również zdobywa miejsca podiumowe (II miejsce podczas Pyrkonu 2022). W wolnym czasie tworzy concept arty, rysuje (stworzyła prawie wszystkie ilustracje do polskiego tłumaczenia La Scherma Alfierego), tworzy stroje i jeździ na larpy by bić ludzi piankową bronią. Z jakiegoś powodu uważana jest za goblina.


Imię i Nazwisko: Filip Grygorczuk

Ranga: Młodszy Instruktor 

Data urodzenia: 17 lipca 1995

Wykształcenie: wyższe 

Ulubiona broń: Szpada

Opis: Ukończył Politechnikę Wrocławską, na kierunku „Mechanika i Budowa Maszyn”. Pracuje jako team leader oraz specjalista ds. informacji technicznej. Szermierką zajmuje się od września 2019. Brązowy medalista szpady dworskiej, srebrny medalista rapiera z płaszczem. Miłośnik szeroko pojętej muzyki elektronicznej, wędrówek górskich, wędkarstwa, wszelkiej aktywności fizycznej, e-sportów i swojego kota. Gitarzysta we wrocławskim doom metalowym zespole „Zaratan”.