Kadra Instruktorska

Imię i nazwisko: Tomasz Kraśnicki

Ranga: Trener i założyciel

Data urodzenia: 29 września 1985

Wykształcenie: dr n. med i mgr fizyki o specjalności medycznej na Uniwersytecie Wrocławskim

Ulubiona broń: szpada, rapier z lewakiem 

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na Wydziale Fizyki i Astronomii oraz Wydziału Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śl. we Wrocławiu. Doktor Nauk Medycznych i magister fizyki medycznej.

Na pierwsze treningi szermierki klasycznej zaczął uczęszczać w 2007 roku, szybko awansując do kadry instruktorskiej w Szkole Fechtunku Aramis. W 2008 roku ukończył kurs instruktora szermierki na Katowickim AWF u prof. Zbigniewa Czajkowskiego i dra Michała Morysa, uzyskując uprawnienia instruktora szermierki w 3 broniach sportowych. Uczestnik warsztatów, szkoleń i seminariów u dr M. Morysa, Mike Westgate’a, M Jeziorskiego, prof. Zbigniewa Czajkowskiego i wielu innych. Od 2008 prowadzi treningi grupy dziecięcej i dorosłej, seminaria i warsztaty integracyjne w Gdyni, Piotrkowie Trybunalskim, w Spale, we Wrocławiu, etc. W 2009 roku prowadzi warsztaty dla juniorów i zajęcia z szermierki sportowej w Irlandii Północnej.

W 2014 roku zakłada wraz z Aleksandrą Kraśnicką Rebel Fencing Szkołę Szermierki Klasycznej. Obecnie prowadzi regularne zajęcia z fechtunku, z umiejętności władania szpadą dworską, szablą pojedynkową i rapiera z lewakiem. Dodatkowo organizuje zgrupowania, warsztaty, obozy i seminaria. Od 2009 wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w Szermierce Klasycznej oraz turniejów Dawnych Europejskich Sztuk Walki (HEMA) w Polsce, w tym złoty medalista Mistrzostw Polski DESW w 2018 w kategorii rapier z lewakiem.

Prywatnie miłośnik fizyki, fantastyki, komiksu i RPG. Zajmuje się też rysunkiem i grafiką komputerową.

Jego ulubioną bronią/zestawem broni jest niezmiennie rapier z lewakiem i ex aequo szpada dworska. Na drugim miejscu jest szabla.

Photo by Strop


Imię i Nazwisko: Aleksandra Kraśnicka

Ranga: Trener i założyciel 

Data urodzenia: 13 sierpnia 1991 

Wykształcenie: licencjat z kosmetologii, studia fizjoterapii Wyższa Szkoła Fizjoterapii we Wrocławiu 

Ulubiona broń: szpada

Pierwsze spotkanie z szermierką miała w wieku kilkunastu lat, kiedy przytargała do domu nie wiadomo skąd wielki, zardzewiały miecz. Szermierkę klasyczną poznała na zajęciach samoobrony i sztuk walki w Szkole Fechtunku Aramis w 2013 roku oraz podjęła się prywatnej nauki fechtunku. Niespełna rok później wraz z Tomaszem stworzyła Rebel Fencing. Obecnie prowadzi zajęcia dla początkujących i dzieci oraz grup średniozaawansowanych w szabli ciężkiej, sportowej oraz szpadzie i rapierze z lewakiem. Sędziuje ligi wewnętrzne oraz zawody i mistrzostwa DESW w Polsce. Organizuje obozy szermiercze, pokazy i warsztaty fechtunku. Od 2015 roku uczestniczy w DESW (HEMA) jako sędzia główny i boczny walk turniejowych. Sędziowała m.in. zawody Go-Now, Black Horns Cup, Durschlag czy Mistrzostwa Polski DESW. Na pierwszym w Polsce kursie organizowanym przez stowarzyszenie FEDER w 2018 roku otrzymała tytuł licencjonowanego sędziego DESW. Szczególnie umiłowała sobie szpadę, której uczy i sędziuje z największą radością.

Poza szermierką prowadzi własny salon urody Glamarye (dokładnie tak – ten od wiedźmina), prywatnie zapalona graczka RPG, amatorka kotów, książek i dobrej kuchni. Trenowała Aikido i jeździ konno.

Obecnie kuruje poważną kontuzję kolana i już niebawem będzie ją można spotkać częściej na sali.