ZAPISY

„Żaden wysiłek nie jest zbyt duży dla człowieka, który kocha swoją sztukę”.

Ambroise Pare

F.A.Q. – Często zadawane pytania (frequently asked questions)


Czy istnieją zapisy na zajęcia? Czy mogę zrobić to mailowo?

Zapisanie się na zajęcia jest równoznaczne z dokonaniem opłaty za treningi. Na treningi zapisać się można na każdych zajęciach – wpłacając określoną kwotę trenerowi, lub przelewając na konto Rebel Fencing.

Czy mogę płacić kartą?

Tak, jest taka możliwość (płatność zbliżeniowa). Możesz również płacić gotówką lub dokonać przelewu na konto.

Co ze sobą zabrać na trening?

Na sali obowiązuje dres sportowy (min. spodnie dresowe długie, koszulka na zmianę) i obuwie zmienne z nieślizgającą się podeszwą. Obuwie powinno być dedykowane do sali i ćwiczeń w pomieszczeniu – ze względu na czystość nie wchodzimy na salę w obuwiu . Warto też zabrać ze sobą wodę lub napój izotoniczny.

Czy istnieją jakieś dokumenty do wypełnienia by się zapisać?

Tak, istnieją takie dokumenty. Jest to Regulamin szkoły, Oświadczenie COVID oraz ankieta dotycząca zdrowia i aktywności fizycznej. Regulamin szkoły należy podpisać na miejscu. Jest dostępny na stronie Dokumenty do pobrania i można go pobrać, podobnie jak Oświadczenie COVID i ankieta. Oświadczenie i Ankietę należy pobrać, wypełnić, wydrukować i przynieść na pierwsze zajęcia.

Czy mogę przyjść, jeśli nigdy wcześniej nie ćwiczyłem?

Nie wymagamy wcześniejszego przygotowania ani doświadczenia z innych sportów i sztuk walki – przez pierwszy okres treningowy prowadzimy zajęcia przygotowujące do wysiłku związanego z szermierką.

Jakie informacje powinnam/powinienem udzielić trenerowi lub instruktorowi na pierwszych zajęciach?

Na pierwsze zajęcia proszę przygotować informacje dot. przebytych kontuzji, urazów i chorób, które mogłyby mieć wpływ na trening oraz wszelkich przeciwwskazań do ćwiczeń. Należy pobrać ankietę dotycząca zdrowia i aktywności fizycznej oraz oświadczenie COVID, wydrukować, wypełnić i przynieść podpisaną na zajęcia. Ankieta znajduje się pod linkiem: Dokumenty do pobrania

Czy potrzebuje sprzętu szermierczego na pierwszych zajęciach (maski, kaftana, broni)?

Na początku szkolenia Rebel Fencing zapewnia broń treningową Go-Now – bezpieczne szable, na których poznaje się podstawy zasłon, natarć, poprawnej postawy szermierczej oraz pracy nóg z poprawnym trzymaniem broni. Z czasem można zaopatrzyć się w maskę, kaftan i na końcu w broń treningową (w tej kolejności).

Czy mogę wypożyczyć sprzęt szermierczy?

Tak, niemniej mamy bardzo ograniczoną ilość sprzętu w wypożyczalni ze względu na brak własnej sali (wynajmujemy sale w wielu miejscach we Wrocławiu). Dlatego prosimy o wcześniejszy kontakt w celu ustalenia wypożyczenia sprzętu.

Mam 14/15/16 lat. Do jakiej grupy mogę się zapisać? Dziecięca czy grupa dla dorosłych?

To zależy czy chcesz uczestniczyć w zajęciach wraz z grupą dziecięcą (młodzieżową) czy z dorosłymi. Powyżej 14 roku życia jest możliwość dołączenia do zajęć wraz z grupą dorosłych. Pamiętaj jednak, by przed zajęciami przynieść pisemną zgodę opiekuna prawnego na uczestnictwo w zajęciach.

Kiedy odbywają się treningi?

Treningi odbywają się w tygodniu – od wtorku do piątku, w godzinach wieczornych – po 19:00 i trwają 1,5h. Rozpiska treningów znajduje się TUTAJ.

Jak wyglądają treningi?

Trening składa się z czterech głównych części:

  • rozgrzewki, na którą składa się rozgrzewka, ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz praca nóg
  • ćwiczeń z bronią (ćwiczenia techniczne, taktyczne oraz sparingi)
  • rozciąganie z relaksacją lub ćwiczenia siłowe.

Jak wygląda koszt treningów?

Cennik treningów jest podany na stronie w zakładce Treningi -> Cennik

W razie dodatkowych pytań – odpowiedzi udziela instruktor na zajęciach. Odpowiedzi udzielamy też telefonicznie lub drogą mailową.


Wyślij zapytanie: