Kadra Uczniowska

Imię i Nazwisko: Mateusz Majewski 

Ranga: Towarzysz 

Data urodzenia: 23 maja 1989 

Wykształcenie: mgr inż. chemii na Politechnice Wrocławskiej 

Ulubiona broń: szpada, rapier z lewakiem 

Opis: Czynny szermierz w Rebel Fencing od 2017. Zanim w końcu spełnił dziecięce marzenie o walce bronią białą, przez większość życia był szermierzem teoretycznym, chłonącym jej tajniki z książek i filmików, oraz budzącym grozę pogromcą krzaków i żyrandoli z drewnianym mieczem w dłoni. We wczesnej młodości próbował jeszcze karate, ale kontakt z ludźmi bez pośrednictwa metalowej klingi wydawał się dziwny. Poza szermierką kocha jazdę na łyżwach i rowerze, góry, fantastykę i żelki. Z wykształcenia chemik, niedoszły doktor; głęboko wierzy, że z odpowiednim zestawem eliksirów nawet szpadzista może zostać wiedźminem.


Imię i Nazwisko: Paulina Popiel

Ranga: Kadet

Data urodzenia: 1 marca 1995

Wykształcenie: studentka na Uniwersytecie Wrocławskim

Ulubiona broń: szpada

Opis: Szermierz, kociara, serialomaniaczka. Pasjonatka sportów zespołowych i indywidualnych od najmłodszych lat (piłka ręczna [z medalami], aikido, kickboxing, siłownia). Jeśli nie jest na treningu szermierki, to o niej czyta. Lub o dietetyce. W wolnym czasie pichci i testuje kolejne szalone przepisy, albo ogląda po raz tysięczny „Przyjaciół” na Netflixie. ? Zdarza jej się też grywać w RPG. Fanka „Harry’ego Pottera”, „LOTR”, „Star Wars” i czarnego humoru. Szermierkę pokochała za możliwość rozwoju zarówno fizycznego, jak i psychicznego. W Rebelu samozwańczy doradca ds. social mediów. ?


Imię i Nazwisko: Magdalena Jurczyk

Ranga: Kadet

Data urodzenia: 30 września 2001

Wykształcenie: Średnie (student)

Ulubiona broń: Rapier z prawakiem hehe

Opis: Absolwentka klasy o profilu architektonicznym III Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu, obecnie studiuje Architekturę na Politechnice Wrocławskiej. W młodości przez 7 lat należała do drużyny softballowej. Na pierwszy trening w Rebelu przyszła pod koniec września 2017. Zaczynając od końca – na swoich drugich w życiu zawodach szermierczych, w 2020 roku doszła do ćwierćfinału kategorii OPEN (mężczyźni i kobiety) pokonując rapierem i lewakiem serię czołowych zawodników z Polski i zza granicy. Na tych samych zawodach, prawie jednocześnie wywalczyła srebro w walce finałowej w kategorii kobiecej w rapierze z lewakiem. Wcześniej (w 2019) walczyła w finałach go-now w kategorii miecz długi, gdzie uplasowała się na 4 pozycji w kraju. Czasem umie w cosplay, a zdarza się że nawet i w szermierkę. W wolnym czasie rysuje, tworzy stroje i jeździ na larpy by bić ludzi piankową bronią. Z jakiegoś powodu uważana jest za goblina.


Imię i Nazwisko: Artur Bojko 

Ranga: Kadet 

Data urodzenia: 1992 

Wykształcenie: Wyższe 

Ulubiona broń: Szabla 

Opis: Od małego ćwiczył różne sztuki i systemy walki – Karate Shotokan, Teakwon-do oraz Krav Maga. Interesuje go każda broń biała oraz obsługa broni palnej, zarówno czarnoprochowej jak i współczesnej. Uczy się też strzelać “po tatarsku” z łuku wschodniego oraz uprawia rzucanie nożami dla relaksu. Cytując Kaczmarskiego „Unoszę się honorem nie znając się z honorem”, stara się być dżentelmenem, podążać za etykietą, dobrymi manierami. Na co dzień przyklejony do monitora pracownik IT – zajmuje się bezpieczeństwem danych. Z jego osiągnięć sportowych warto wspomnieć o dwóch brązowych medalach z szermierki, jeden z pływania oraz złoto w Małej Olimpiadzie Jatomi. Nie wiedzieć czemu krążą legendy, że w dzieciństwie wpadł do kociołka z pompkami i kalisteniką w środku…